Záchrana jezevce z koryta řeky

20.02.2015 16:16

V pátek byla jednotka povolána k záchraně jezevce z řeky Opavice na ulici Boženy Němcové. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že  jezevec se nachází v korytě řeky, kde okolní břeh tvoří betonové stěny, a nemůže nájít cestu ven. Proto jsme se nejprve pokusili ho vyhnat proti směru toku , kde ve vzdálemosti asi 100 m se nacházel travnatý břeh. Tahle možnost byla neúspěšná a tak bylo přistoupeno k odchytu zvířete. Odchyt byl proveden pomocí žebříků, kdy bylo zvíře přitlačeno ke dnu a následně uchopeno jedním příslušníkem za kůži na krku. Jezevec byl vynesen z koryta a odnesen na louku za koupaliště. Během transportu, ale nervozní zvíře kouslo jednoho z hasičů přes rukavici do ruky a tak pokousaný hasič byl odvezen sanitkou do nemocnice na ošetření.