SDH Město Albrechtice

  Sbor dobrovolných hasičů našeho města je činný od roku 1874, čímž si letos připomínáme 143. výročí založení. V současné době má sbor 53 členů - 43 dospělých a 10 dětí. Náš nejstarší aktivní člen letos oslavil požehnaných 82 roků, našemu nejmladšímu členu je 7 let.

        Od roku 2004 má náš sbor přeshraniční spolupráci s polskými dobrovolnými hasiči v obci Lubrza (asi 15 km od hranic kousek nad Prudnikem). Každoročně se s polskými přáteli scházíme na naši okrskové soutěži a naše družstvo se pravidelně účastní soutěží v jejich obci.

     Naše SDH je členem Albrechtického okrsku, který je tvořen obcemi Město Albrechtice, Vraclavek, Spálené, Holčovice, Hošťálkovy. Zastupitelé jednotlivých sdružení (starostové, velitelé a ostatní členové) se scházejí na okrskových schůzích, kde se hodnotí a plánuje činnost okrsku v daném roce. Každoročně v našem okrsku probíhá jedna okrsková soutěž a jiné pohárové soutěže - Memoriál Petra Šolce v Městě Albrechticích (soutěž pro mládež), Memoriál Jiřího Hudce ve Spálené, "Vodkiáda" ve Vraclavku. Okrskové soutěže vždy náš okrsek pořádá spolu s okrskem Osoblaha.

Pro zobrazení galerie SDH klikni ZDE