DN autobusu u Krásných Louček

07.01.2011 08:51

V pátek 7. ledna 2011 krátce po 7. hodině ranní vyjela naše jednotka na silnici I/57 mezi obcemi Linhartovy a Krásné Loučky. Na rovince bylo naváté velké množství rozbředlého sněhu a foukal velmi silný boční vítr. Na tomto useku skončil autobus na lince Krnov-Zlaté Hory ve sněhem zaváté příkopě. V autobusu jelo téměř 30 cestujících, ale naštěstí se nikomu nic nestalo, ani nedošlo k poškození vozila. Autobus se zastavil v hlubokém sněhu a nebyl zjištěn žádný únik provozních kapalin. Pro cestující přijel urychleně náhradní autobus, který dovezl všechny cestující zdárně do cíle. Jsme rádi, že se při této události nikomu nic nestalo - před půl rokem jsme zasahovali u nehody polského autobusu a tam to nebyla žádná sranda. Jednotka se do zbrojnice vrátila za cca 50 minut.

Pozn. Dnes je to přesně měsíc, kdy všechny jednotky hasičů v kraji podléhají řízení z KOPISu v Ostravě. Z řad hasičů jsou slyšet neustále stížnosti na to, že nepřicházejí vůbec mužstvu hlasové zprávy - přicházejí pouze velitelům a strojníkům SMS a ti se potom musí nějak postarat o svolávání zbytku mužstva. Tato situace má prý trvat do konce tohoto měsíce.