Štít Albrechtic 2019

23.06.2019 13:36

Štít Albrechtic 2019

V sobotu 22. června 2019 hostilo naše město 46. ročník fotbalového turnaje Štít Albrechtic, jehož doprovodnými akcemi jsou soutěže hasičů a myslivců z obcí, které mají v názvu Albrechtice. Naše jednotka vymyslela soutěž na místním rybníku Celňák s nafukovacím člunem, podobnou soutěži jako na přehradě Slezská Harta. Každé soutěžní družstvu muselo se člunem projet slalom kolem bojek, zaparkovat člun do „garáže“ z bojek, naložit na břehu zraněnou osobu, dopravit ji do bezpečí a se člunem doručkovat do cíle. Nejlépe si s nástrahami soutěže poradilo družstvo Velkých Albrechtic. Druhé skončily Albrechtice nad Orlicí, třetí naše družstvo, čtvrté Lesní Albrechtice, na pátém místě mezinárodní tým našich přátel z OSP Komprachcic a na šestém místě družstvo dívek z Velkých Albrechtic. Jelikož polské družstvo se potřebovalo rychle vracet domů, udělali jsme závěrečné vyhodnocení před zbrojnicí v době, kdy ještě probíhal fotbalový turnaj. Dále jsme pro hasiče, kteří měli zájem, návštěvu úzkokolejky v Třemešné ( kde jezdili na lokomotivě během posunu se soupravou vlaku) a naší unikátní rozhledny na Hraničním vrchu.

Děkujeme všem za vynikající atmosféru na hasičské části Štítu Albrechtic.