DN v linhartovských zátáčkách na silnici I. třídy č.57

04.06.2012 23:32

V pondělí 4. června 2012 v 15:30 hodin byla naše jednotka povolána k dopravní nehodě kamionu, který se při průjezdu linhartovských zatáček se vyhýbal protijedoucím vozidlům a následně sjel mimo vozovku, kde ho zachytila instalovaná svodidla. Na chěchto svodidlech zůstal nakloněn. Při nehodě došlo k poškození palivového víčka z jedné z nádrží. Přes toto víčko došlo k drobnému úniku motorové nafty do půdy do příjezdu hasičů. Po příjezdu hasičů byla nafta zachytávána do připravených nádob. Z důvodu kontaminace půdy asi o rozloze čtyři metry čtvereční byl na místo události povolán pracovník odboru životního prostředí MěÚ Krnov. Až v 21 hodin se na místo události dostavila dvě polská vyprošťovací vozidla, která za necelou hodinu kamion vyprostila. Po dobu vyprošťování vozidla byla sinice I. třídy č. 57 zcela uzavřena a osobní doprava byla odkloněna přes obce Linhartovy a Opavice. Následně pak vyproštěný kamión pokračoval pomalou jízdou sám na polské území v doprovodu vyprošťovacích automobilů. Po úklidu vozovky se naše jednotka vrátila na základnu ve 22:10 hodin.