DN + únik plynu v Holčovicích

07.02.2011 18:03

V pondělí 7. února 2011 krátce před 11. hodinou byla naše jednotka povolána k dopravní nehodě v obci Holčovice, kde osobní vozidlo na zcela zledovatělé vozovce u odbočky na Horní Holčovice dostalo smyk, přejelo prázdný chodník, poškodilo plot a skočilo svou cestu na plynové přípojce. Přívodní plastové potrubí bylo nárazem poškozené a začal unikat plyn. Naše jednotka byla povolána se zpožděním a tak hasiči z HZS MSK ze stanice P2 Krnov byli na místě události asi o 3 minuty dříve. Nejdříve jsme vyndali z vozidla akumulátor a odtlačili jej mimo silnici na parkoviště. Za pomoci lepící pásky se podařilo omezit unikajicí množství plynu a počkali jsme na pracovníky plynárenské firmy RWE. Společnými silami jsme vykopali do země asi 1 metr hlubokou jámu a našli přívodní plynové potrubí z plastu, které pracovníci plynáren za pomoci stahováku sevřeli a tím zastavili únikající plyn. Teprve poté se naše jednotka vrátila po cca 2:15 hodinách do zbrojnice.

PS. toto jarní počasí je na vozovce velmi zrádné. Na slunci je asfalt vozovky suchý, ale ve stínu je na něm kluzká vrstvička ledu!

Fotogalerie: DN + únik plynu v Holčovicích

/album/fotogalerie-dn-unik-plynu-v-holcovich/dscf4082-jpg/