Cvičení na místní základní škole

27.05.2011 17:30

V pátek 27. 5. 2011  v 11:11 hodin byli hasiči povoláni k zásahu na 3. nadzemním podlaží základní školy v Městě Albrechticích. Naštěstí se však jednalo o velmi realistické hasičské cvičení, kde byl s velkým úspěchem použit profesionální zadýmovač. Toto cvičení se podařilo také utajit a tak jen pár lidí vědělo, že se jedná pouze o cvičení. V nejvyšším patře zůstaly uvězněny tři třídy dětí i s učiteli, kteří se před postupujícím zadýmením uchýlili pouze do jediné třídy bez možnosti úniku (třetí patro budovy má jediné schodiště). Ostatní třídy se bezpečně přesunuly do tělocvičny základní školy a čekaly na konec akce. Hasiči JSDH Města Albrechtic, Jindřichova ve Slezsku, Slezských Rudoltic a HZS MSK ze stanice P2 Krnov cvičně prováděli obvyklé úkony při zdolávání požáru a při evakuaci osob. Nakonec se všichni zasahující hasiči zúčastnili závěrečného vyhodnocení.

Pro zobrazení fotogalerie klikněte ZDE

Autoři fotografií: Karel Knapp, Milan Pokorný a Lidka Kodešová